Pierwsze akcesoria do biżuterii - w co warto zainwestować?

Pierwsze akcesoria do biżuterii - w co warto zainwestować?

Akcesoria do biżuterii - ich pierwszy zakup spędza sen z powiek niemal wszystkim początkującym. Dlaczego? Bo po wejściu do hurtowni każda, nawet najmniejsza rzecz, wydaje ci się być interesująca i warta kupienia. Potrzeba dużo czasu, by nauczyć się wybierać z głową, zamiast inwestować w zbędne błyskotki. Gdy zaczynasz, lepiej oprzeć się na wiedzy bardziej doświadczonych. Jakie akcesoria do biżuterii http://www.artfan.pl/ warto kupić na początek?

 

Wszystko byłoby prostsze, gdybyś od razu miał sprecyzowane plany, jaką dokładnie biżuterię chcesz wykonywać. Głowa do góry - nikt tego na początku nie wiedział, a niektórzy przecież osiągnęli spory sukces! Musisz mieć świadomość, że akcesoria do biżuterii to naprawdę skomplikowana sprawa. Samych naprawdę podstawowych narzędzi jest co najmniej kilka lub kilkanaście rodzajów, a do tego musisz poznać trochę rodzajów koralików, przekładek i wielu, wielu innych bardziej złożonych ozdób. Pamiętaj, że zanim zaczniesz kupować akcesoria do biżuterii, powinnaś co nieco się o nich dowiedzieć - teoria wbrew pozorom jest naprawdę istotna!
Jakie akcesoria do biżuterii powinny znaleźć się w twojej pracowni?


Jakąkolwiek biżuterię planujesz wykonywać (lub jeśli nie wiesz, w którym kierunku pójdziesz), jest kilka akcesoriów, które z pewnością powinny znaleźć się w twoich zbiorach. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić ci kilka z nich - możesz mieć pewność, że bardzo szybko ci się przydadzą. Swój podstawowy zestaw z biegiem czasu samodzielnie będziesz powiększał o potrzebne ci rzeczy.


NARZĘDZIA


Z biegiem czasu twoje akcesoria do biżuterii będą naprawdę liczne. I znaczną ich część stanowić będą właściwe i potrzebne ci narzędzia. Na dobry początek zainwestuj w 3: cążki, bocianki i szczypce. Znacząco ułatwisz swoją pracę. Mając ten niewielki zestaw, jesteś w stanie wykonać niemal wszystko. Oczywiście, z biegiem czasu przekonasz się, że dzięki poszerzeniu tego podstawowego zestawu, to samo możesz robić szybciej i lepiej.


PÓŁFABRYKATY


Odradzamy kupno drogich półfabrykatów. Oczywiście, możesz wydać na elementy do wyrobu biżuterii fortunę, niemniej jednak warto mieć na uwadze swój brak doświadczenia, który może spowodować to, że po prostu je zmarnujesz. Warto ćwiczyć zatem na szklanych lub nawet akrylowych koralikach, do których możesz użyć metalowych zapięć i tanich ozdób.

 

ZAPIĘCIA


Jest ich całe mnóstwo! Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat ich wybór stał się ogromny. Warto podkreślić, że akcesoria do biżuterii to dzisiaj już nie żadna nowość, dlatego możesz przebierać i wybierać, ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia, której nie warto hamować, wszak mówimy o sztuce. Jeśli na początek nie możesz się zdecydować (o co wcale nie tak trudno, gdy rzucić okiem na możliwości wyboru), po prostu postaw na klasyczne rozwiązania - 12 mm lub 14 mm karabińczyki sprawdzają się po prostu zawsze. A kolor? Tu wybór należy do ciebie - po prostu próbuj!


OGNIWKA/ KÓŁECZKA MONTAŻOWE/ KÓŁKA


Nie przerażaj się - to w gruncie rzeczy jedno, po prostu nosi wiele nazw. Do czego służy? Jak można domyślić się na podstawie nazwy, celem ogniwek jest łączyć ze sobą elementy. Możesz wybrać pojedyncze (in. otwarte) lub podwójne (in. sprężynkowe). Co istotne, na rynku pojawiły się już ogniwka w innych kształtach, zatem możesz bawić się kwadratami, elipsami i in. Sugerujemy jednak na początek pozostać przy bezpiecznej klasyce.


LINKA JUBILERSKA (STALOWA)


Dlaczego warto na nią postawić? Powszechnie stosowane akcesoria do biżuterii do łańcuszki. Tymczasem większość z nich naprawdę brudzi skórę osoby noszącej biżuterię lub bardzo szybko się utlenia. Stąd pomysł, by używać raczej linki jubilerskiej. Można ją sprytnie ukryć nawleczonymi koralikami lub innymi ozdobami, ale sama w sobie również stanowi piękną, minimalistyczną ozdobę. Jest dostępna w wielu kolorach, także z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Rozmiar, który będzie najbardziej uniwersalny i zawsze powinien się sprawdzić, to 0,3mm lub 0,38mm.